ATRASK

Ši skiltis gimė iš noro skatinti ir kuo daugiau šeimų įtraukti į aktyvų laisvalaikio praleidimą su visa šeima kartu. Atrasti  kiek tai daug teikia džiaugsmo. Atrasti įdomių ir naudingų dalykų.

Visada kartu

Nieko nėra geriau už kartu su  šeima praleistą laiką gamtoje. Pomėgis važinėtis dviračiu tampa vis didesne mūsų gyvenimo ir laisvalaikio dalimi. Džiugu, kad vis dažniau į šias išvykas išsiruošiama su visa šeima,  net ir mažiausiais šeimos nariais. Pasirūpinus tinkamu saugumu šeimyninė išvyka dviračiais garantuos Jums buvimo kartu džiaugsmą, neišdildomus įspūdžius bei teigiamas emocijas. O tai yra stiprių tarpusavio ryšių bei  tvirtos šeimos pagrindas. Pirmiausiai pasistenkime, kad kelionė dviračiais būtų smagi ir linksma mažyliams, nes jie –svarbiausi. Pasirūpinkite, kad jiems nebūtų nuobodu, kad nepervargtų, kad būtų patogu bei galėtų ne pasyviai sėdėti, o kartu dalyvauti bendroje išvykoje. Tebūna Jūsų vaikas visų įvykių centre!
Paverskite juos mažaisiais šturmanais – kiek tai yra įmanoma, leiskite vaikučiams rinktis, tartis drauge kur važiuoti. Juk tą ne kartą tekdavo daryti dar stumdant sportinį vežimėlį, kuomet dar nekalbantis „bambliukas“ pirštuku rodydavo pageidaujamą kryptį. Arba, kad šeimyninė išvyka būtų turiningesnė ir įdomesnė, turėkite bendrą tikslą – kad ir nuvažiuoti iki artimiausios kepyklėlės, ar vaikų žaidimų aikštelės, kas taps „skania“ ar linksma atokvėpio minutėle. Ir visa tai gali virsti puikia savaitgaline šeimos tradicija.
Nesvarbu kokiu dviračiu Jūs važiuojate ar kokiais būdais vežiojate savo vaikelį, svarbiausia, kad išsiruošiate su VISA ŠEIMA!

Pažinimo džiaugsmas

Tiek daug per trumpą laiką mūsų mažyliams tenka pažinti ir išmokti. Toks didelis pasaulis atsiveria prieš jų akis! Išvykos į lauką visuomet yra naujų tyrinėjimų ir potyrių laikas. Buvimas gryname ore bus dar įdomesnis, jei jūs pažinsite pasaulį su savo vaiku kartu ir pasidalinsite šiuo pažinimo džiaugsmu. Kiekviena nedidelė išvyka dviračiais bus nuotykis, nes susipažinsite su naujomis vietovėmis, žmonėmis, pajausite ir  pamatysite gamtą, jos pokyčius, ko anksčiau tarsi nepastebėdavote. Tik nenustokite stebėtis. Maža to, turėsite puikią progą visa tai pamatyti vaiko akimis! Kelionė su vaiku vėl išmokys džiaugtis paprastais, mums jau įprastais tapusiais dalykais ir kitaip į juos pažvelgti.  Būtina sąlyga – betarpiškas bendravimas su savo vaiku visos kelionės metu. Tuomet neabejotinai Jūsų vaikelis lauks kiekvienos kitos  išvykos dviračiais.  O Jūs turėsite puikią progą atsipalaiduoti po darbo dienos, pamiršti problemas, visą dėmesį sutelkiant į kelią bei savo vaiko interesus.

Saugi kelionė 

Smagių šeimyninių išvykų dviračiais metu norime, kad mūsų vaikai jaustųsi patogiai ir būtų saugūs. Todėl būkite tikri, kad pasirinkote aukštos kokybės kėdutę ar priekabą  savo mažyliui, nes tik kokybiškas produktas garantuos saugumą. Pasivažinėjimams dviračiais visuomet rinkitės ir pirkite produktą tik iš patikimų gamintojų bei juos atstovaujančių pardavėjų. Taip pat įsitikinkite, kad  teisingai sumontavote dviračio kėdutę ar priekabą ir, kad ji tinka Jūsų mažyliui pagal amžių.
Jūsų vaikutis turėtų būti pasiruošęs keliauti dviračiu, jei geba išlaikyti galvą su pridėtu šalmo svoriu,  savarankiškai sėdėti visos kelionės metu, paprastai  nuo  1 metų. Jei nesate tuo tikri, ar Jūsų mažylis pagal amžių yra jaunesnis, rekomenduojame pasitarti su savo pediatru ar fizioterapeutu.
Renkantis dviračio priekabą vaikams labai svarbu atkreipti dėmesį į tvirtinamąją jungtį. Ji turi būti tokia, kad neleistų apvirsti priekabai, apvirtus  dviračiui.
Kad dviračiu su vaikais važinėtis būtų saugu, visuomet pasirinkite saugų greitį, būtinai visi dėvėkite  šalmus (turime  ir kūdikiams pritaikytų šalmų). Labai svarbu, kad šalmas dengtų kaktą iki vidurio bei šalmo dirželiai gerai priglustų, sagtis būtų gerai užsegta. Pasirūpinkite, kad prie dviračio būtų pritvirtintas skambutis, atšvaitai.
Jei dar nesate aktyvus dviratininkas, nepulkite iš karto važiuoti didelių atstumų. Važiavimo trukmę didinkite  palaipsniui. Važiuodami su mažyliu, darykite pertraukėles. Ilgesniems atstumams su vaikais įveikti  geriau rinkitės dviračio priekabą.

Riedėkite saugiai ir patogiai!